Kontaktujte nás: +420 777 254 542 | skiland@skiland.cz

Expozice hudebních nástrojů

otevřeno denně

10.00 - 17.00 hodin

Kdo jsme?


Expozice hudebních nástrojů v Ostružné v Jeseníkách patří k ojedinělým muzejním sbírkám na našem území. Výjimečná je nejen lokalitou, ale především svým rozsahem a obsahem. Návštěvník má možnost zhlédnout přes 700ks hudebních nástrojů z různých koutů světa a seznámit se tak i s hudební kulturou jiných národů. Kromě Antarktidy jsou v zastoupení všechny kontinenty.

Vedle exponátů evropského instrumentáře, jako jsou housle, violy, akordeony, kytary, mandolíny, citery a mnoho dalších, je vystavena celá řada exotických nástrojů, například čínské dvoustrunné housle erhu, indický sitár, různé africké bubínky, tibetská trubka rkang dung, krásně zdobená harfa saung gauk z Barmy aj.

Za vznikem sbírky, která v současné době čítá více než 900 instrumentů, stojí pan Ing. Miloslav Muselík, který jako muzikant a fanda do hudby začal se sběratelskou činností přibližně v roce 2004. Samotná expozice je veřejnosti přístupná od listopadu 2014.

Hledáte aktivitu?

Zajímavost, či kulturní vyžití, expozice hudebních nástrojů v Ostružné je pro vás to pravé. Vhodná je pro jednotlivce, rodiny s dětmi, školní výlety a především pro hudební nadšence.

 Kde nás najdete?

Expozice hudebních nástrojů je součástí Areálu Skiland v obci Ostružná, který je dobře dostupný autem, vlakem i autobusem.

Vstupné Cena
Dospělý 80 Kč
Student, důchodce 60 Kč
Děti do 7 let zdarma
Děti 7-15 let 40 Kč
Skupina (20 platících osob) 40 Kč

  

majitel sbírkyHUDEBNÍ EXPOZICEzážitkové prohlídkyJiří Branka restaurátor hudebních nástrojůDobroukázka hry na spinet

Kudy k nám?

Český systém kvality služeb

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.